Скрутки хребта — зло. Або чому у Ваджрі не роблять скручувань хребта?

Скрутки хребта — зло. Або чому у Ваджрі не роблять скручувань хребта?
Детально про це в моїй книзі «Хатха Йога. Коректний підхід до хребта».
Багато літер, тому хто в темі Ваджри, не витрачайте час, ви в курсі. Щоб пояснити «початківцям з йоги» чому це так, треба враховувати кілька нюансів, почнемо:
1. Якщо робити скрутку то хребці згідно наших спостережень на місці не можуть залишитись, вони зміщуються. Тож в принципі коли саме люди почали помилятись, вже не на стільки актуально. В принципі далі це вже просто для дослідження, і кому цікаво просто здоров’я — можна не читати.
Але! Продовжимо тези:
2. Текст Прадіпіка, в якій згадується ця асана відносять до 15 століття, цей час є не розквітом йоги, а скоріше часом її упадку. Так, для розуміння, пройшло 1000-1500 років від написання упанішад.
3. Задайтесь запитанням, чому жодної скрутки в упанішадах, найдревніших текстах? Бо їх не було в йозі, все просто.
4. Згідно легенди асани передані людству, а не «придумані», це цікава частина міфології, яку не варто упускати з виду. Ну бо якщо ми аналізуємо текст, то давайте різні частини тексту аналізувати. Бо хтось скаже — міф! А я скажу — асана! Чим в одному тексті інформація про асану відрізняється від іншої інформації тексту? Отже! Зверніть увагу на шлоки Прадіпіки:
«(1.35). Шива дав 84 асани. Я опишу чотири найважливіші з них.»
І далі йде опис 4 асан з прямою спиною.
В Прадіпіці сказано чітко, що цю асану ПРИДУМАЛА ЛЮДИНА (шлока 1.28).» … Цю асану винайшов Шрі Матсьєндранатх.» Тобто людина вмішалась у вчення.
Ну я це не до того, що людина не може щось корисне вигадати, але ж треба хоча б трохи розбиратись в біомеханіці, щоб лізти в такі речі. Схоже в 15 ст такого і близько не розуміли.
5. І якщо навіть розглядати придуману людиною асану, і виконати повний варіант Матсієндри, то там стопа в півлотосі притискається до живота! (так майже ніхто не зробить, я можу, якщо що:)), таким чином знерухомлюється корпус і там якщо навіть дуже намагатись (але навіщо? Де ахімса?), то вийде поворот.
«(та ж шлока 1.28. )…Матсьєндрасана. Помісти праву стопу за стегно лівої ноги, зігнутої в коліні, а ліву стопу — біля основи правого стегна. Візьмися правою рукою за ліву ступню, а ліву руку проведи уздовж талії назад. Повністю поверни голову наліво.»
6. Все це я пишу не для того, щоб когось переконати — кожен нехай собі робить як вважає за потрібно, я навіть не буду сперечатись і щось доводити, чи відповідати на коменти по дуже одній езотеричній причині, яку знають лише посвячені в інструктори Ваджри. Скажу лиш одне — я вам дав інформацію, а далі дійте як вважаєте за потрібне, то вже ваша особиста карма.

7. і останнє — раніше я думав що є ось такі фільтри, які не дають зрозуміти розумність рівної спини: невігластво (не вміння аналізувати і вчитись), фінансовий фільтр (людина якимось чином живе за рахунок викладання некоректного), і релігійний (людина десь там собі вчилась і «їй так сказали»).
Але нещодавно зустрівся з ще одним фільтром — молодість. Я недавно задружився з багатьма молодими дівчатами, які були на йогівській конференції, де я вів лекцію і мою стрічку фб затопили некоректні асани в різних ракурсах. Дивлячись на це невігластво, я розумію, що приблизно чекає цих дівчат, вбачається цифра 30-35 рокків (читаєм пост нижче, який я перепощував — Анни Можаєвої і як вона спочатку захворіла і вилікувалась від «автоімунного захворювання» яке по суті все одно є підвивихом хребта). І я розумію що часто молодість не дає самій людині усвідомити цінність її здоров’я. І добре, якщо вони подібно Ані підуть шляхом розуму і Ваджра Йоги а не шляхом медицини. А то і є карма (про карму теж читаєм мій пост нижче).

«Хау» кажуть на мові індіанців Америки це означає «я все сказав».

p.s. і так, вже знаю що будуть прохання, згодом переведу російською.
Світлина від Анатолія Пахомова.

 

Share it now!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>