Дземброня походження назви

із циклу кухонних бесід.
Користуючись наявністю Вчителя, який БАЧИТЬ не лише здоров’я, хвороби, але й минуле, я вирішив дослідити ряд запитань історичного характеру, які мені були цікаві. Ось два з них.
Перше питання про Дземброню, друге про Київ, про походження назв двох місць які мені дуже подобаються.
Є дві версії походження назви села села Дземброня — але точно навіть місцеві не знають мабуть(?). Перша версія розповсюджена версія що назва походить від слова Зубр (які могли там водитись), друга назва що ніби якийсь закоханий юнак шукав дівчину Броню і питав «Гдзе Броня»?
ЮМ сказав що обі версії хибні і насправді все просто — там жив з 1648 року такий собі пан з прізвищем Дзембронів. ЮМ навіть описав як той виглядав.

Про Київ — ну всі мабуть знають про братів Кия, Щека та Хорива і сестру Либідь. ЮМ забракував цю історичну версію і сказав що люди в поселенні на місці Києва жили задовго до появи навіть Київської Русі, ніякого КИЯ не було (що КИЙ це просто символ влади), а от Хорив і Щек був, були вони не брати а добрі друзі, описав їх зовнішність. А дружба була дуже сильна що як брати були. Либідь була не сестра — а дружиною одного з них, була гарна, з русявим волоссям.
Світлина від Анатолія Пахомова.

Share it now!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>