ВАДЖРА

cas1008

Ваджра Йога

Це цілісний підхід до здоров’я. Система, що включає філософію, психологію і ряд методів роботи з тілом, спрямована на розуміння власної природи і звільнення від страждань. Засновником напрямку є Анатолій Пахомов.

 • У роботі з розумом ми використовуємо Магамудру (махамудру), а також практику неподвійності і серединний шлях у всьому.
 • У духовному плані ми не дотримуємося якихось однакових поглядів. Послідовники можуть сповідувати різні духовні погляди з урахуванням визнання свободи інших.
  Але на питання духовного розвитку у нас є певні погляди. Анатолій Пахомов сформулював розвиток духовності через п`ять складових:

  – доброта
  – свобода особиста і визнання свободи інших
  – відповідальність
  – усвідомленість (магамудра)
  – знання

  Слово Ваджра (тиб. – дордже ) має кілька трактувань. Ось деякі: алмаз, блискавка, просвітлення, миттєве просвітлення, початковий стан. Ми, в ваджра йозі, розуміємо під словом ваджра саме, початковий стан, яке ще називають неподвійністю. У Ваджру вкладається також поняття ЗНАННЯ в цілому.
  Це знання і йоги, і психології, і практики Лунг Та, і Остео Механіки, і анатомії, і життєвої філософії, і, звичайно ж, безпосередній досвід переживання початкового стану – неподвійності. Неподвійність – це “клей”, який склеює все частині знання ваджри. Без переживання початкового стану не буде розуміння Ваджри.
  Інструктори, які пройшли навчання – об’єднані в Міжнародну Федерацію Ваджра Йоги, єдиний реєстр викладачів на сайті vajrayoga.info.

  Ось як про формування Ваджри розповідає Анатолій Пахомов, президент федерації:
  ВаджраСимвол Ваджра дуже любив мій вчитель – Чог’ял Намкай Норбу Рінпоче. Якось ми назвали свою йога студію в Києві “Ваджра” і символ сам прижився в нашій практиці. Взагалі сам символ є широко розповсюджений в буддизмі.
  Одна із течій, яке серйозно вплинуло на нашу йогу – це Дзогчен. Це вчення, яке в різний час в різних місцях проявлялося на Землі, останній раз на Землі Дзогчен відновив Гараб Дордже (184 р. до н.е.). Одним з центральних практик тибетської йоги і Дзогчен є Махамудра, і вона є основа вчення Ваджри на рівні розуму.

  Шанованою у нас є психологія, як наука, у всіх її проявах.На рівні тіла Ваджра – це цілісний підхід до здоровя людини.