Мандрівка Карпатами на авто.

 

Переміщення на авто, з собою примус, намет, спальники, карти, навігація. Ночівля в авто та наметі, купаємось в річках, раз в три дні можна знімати кімнату чи будинок в приватному секторі. З собою все для костра та питна вода. Зупинка на 1-2-3 дні в найгарніших місцях, які зустрінуться. Кошторис: топливо на 3000 км = 6000 грн (на 1 авто, 4 людини) Їжа 1000-1500 грн Проживання 1000 грн
Маршрут приблизно такий: Київ – Львів – Водоспад Гуркало (Сколівські Бескиди) – Чинадієво (замок Сент Міклош і водоспад Скакало) – водоспад Воєводин (Тур’я Поляна) – Мкачеве (замки) – водоспад Шипіт (+ полонина Боржава, як можлива опція) – озеро Синевир – Дземброня (відпочинок або трекінг на Чорногору) Відстань приблизно 1500 км в один бік. Тривалість 1-2 тижні. Опис деяких об’єктів мандрівки:
1. Львів. Чудове місце для прогулянок. Можна заночувати, або погуляти центром, поїсти і поїхати далі. Від Києва іхати 540 км, десь 6-7 годин. Якщо виїхати зранку в 5 чи 6 то в обід якраз можна бути у Львові. Я зазвичай люблю трохи побродити ринковою площею, послухати музикантів, випити філіжанку кави і зїсти вареників із сиром і можна їхати далі.
2. Водоспад Гуркало. Ночівля в селі Крушельниці (намет або доїхати до с. Сколе і там в котеджі з інтернетом за 60 грн http://skole.com.ua/uk/aboutskole/hotels/238-zelemyanka.html Взагалі в Сколе багато пропозицій). В гірському масиві Українських Карпат Сколівські Бескиди розташувався наступний наш однокаскадний водограй — водоспад Гуркало. Цей водоспад є пам’яткою місцевого значення. Живиться Гуркало з р. Велика Річка, котра являється притокою річки Стрий. Знаходиться водоспад Гуркало на відстані 4 км з південного заходу від села Корчин.
Перепад висоти падіння води у водоспаді складає близько 5 м. Надзвичайного вигляду водоспад набирає навесні під час танення снігів, коли він стає повноводним і калумутний водяний потік стрімко спускається із схилів гори Парашка. Тоді відразу стає зрозуміло чому саме назва Гуркало. Внизу водоспаду є красиве водяне плесо діаметром з 10 м, глибина в якому подекуди сягає і 2 м. Неподалік від водоспаду є декілька чудових галявин, які часто стають для туристів красивим та зручним місцем для розбиття кемпнігу. Тут буде можливість розкласти свої намети, запалити ватру та поспівати біля неї, приготувати щось смачненьке, одним словом — провести незабутній відпочинок. Зі слів місцевих жителів, нагадаємо, що є неподалік й Малий Гуркало, який утворюється із невеличких перепадів по річці. Водоспад Гуркало, іти від дороги 6 км. Там можна заночувати в палатках http://karpaty.life/uk/waterfalls-and-lakes/skolivski-beskydy/vodospad-gurkalo.html До водоспаду Гуркало прийдеться Вам трішки пройтись пішки. На відміну від інших, тут грунтова дорога не є придатною для проїзду автомобілем, особливо коли йдуть дощі.
Блукати не доведеться, оскільки від села Крушельниці до водоспаду є прокладена із маркуванням туристична стежина. На стовбурах дерев Ви побачите прямокутник білого кольору із жовтою смужкою посередині.
Можна також дістатись до села Корчин і піднятись до водоспаду маркованим маршрутом. Такими чином не прийдеться йти до Гуркало через гору Парашку. Відстань цього маршруту складе близько 6 км, що не є надто багато — невеличким темпом її можна подолати всього за 2,5 год.
3. Водоспад Скакало. Їхати від Пилипця75 км.
Найближчий населений пункт — Чинадієво (в ньому замок Сент Міклоша). Від цього селища водоспад відділяють символічні 3.5 км — менше години пішої ходи. Координати GPS: 48.49358729999999, 22.833145699999932 Назву свою водограй отримав через те, що його потік наче стрибає по каменях — скаче. До потоку веде маркована стежка, щоб любі гості Закарпаття не заблукали. Але багато туристів припускаються помилки: діставшись до першого каскаду, вони вирішують, що це і є знаменитий Скакало. Не зупиняйтесь! Крокуйте стежкою далі — невдовзі вашим очам відкриється величне і водночас безтурботне видовище гірського водоспаду.
Якщо порівнювати Скакало з іншими карпатськими водограями, його можна назвати крихіткою: загальна висота каскадів — 4 м.
4. Водоспад Воєводин (24 м) Координати GPS: 48.7, 22.799999999999955
Їхати недалеко, від Чинадієво 82 км. Два варіанти маршруту: Маршрут для пішої прогулянки з села Жденієво до водоспаду. Якщо йти неквапом, прогулянка затягнеться годин на п’ять: спочатку треба дістатись села Збини, звідти піднятись на гору, а потім спуститись до водограю. Тобто вам доведеться подолати відстань у 13 км з невеликою різницею висот — приблизно 400 м. Це нескладно зробити і самостійним аматорам, які воліють гуляти горами наодинці, і родинам з дітьми. Дорога до водограю дуже мальовнича. Неподалік Воєводина можна побачити рідкісних птахів: беркута, сапсана, пугача чи стерв’ятника.
Інший варіант маршруту — від села Тур’я Поляна. У центрі селища треба звернути у бік потоку. До форельнику веде добра асфальтована дорога, якою легко пройде автівка — що вже казались про піших подорожніх? А от за форельником шлях змінюється: стежка стає крутою, вона звивається між гірських схилів гадюкою. Щоб не загубитись, треба рухатись вздовж потоку, а за орієнтир можна взяти садибу “Шипіт”. Від садиби треба повернути праворуч — там починається туристична стежка до Воєводину. Від місця, де потік впадає в Шипіт, доведеться подолати 4 км достатньо легкого підйому — і ви побачите каскади водограю.
5. Мукачево, замок Паланок 48°25’53.0″N 22°41’15.0″E Їхати 50 км від попереднього пункту.
Середньовічний замок Паланок зберігся майже в первісному вигляді. Назву “Паланок” фортеця отримала ледь не з першого дня заснування, коли для зміцнення і захисту її обклали дерев’яною паланкою (від польського слова palanka — «частокіл»). Саме в Паланку знаходиться відомий колодязь глибиною 85 метрів, який за легендою дивом з’явився у кам’яній брилі посеред фортеці. Вирити таку яму, та ще й у камінні, людині не під силу, тому подейкують, що в будівництві замку взяла участь нечиста сила — чорт, який цю справу і провернув. Колодязь також слугував початком таємного коридору до міста.
6. Замок графа Фрідріха-Карла фон Шенборна-Бухгейма
Місце розташування: Закарпатська область, Мукачівський район, село Карпати
Географічні координати: 48°31’29.0″N 22°52’28.0″E ей замок уособлює дуже складний архітектурний проект, умовно поділений на парадну частину, яка завершується баштою з годинником (південне крило) та господарську частину (північне крило). Обидві частини замку двоповерхові, башта з годинником — чотирьохповерхова. За основу архітектурного проекту замку взято астрономічний рік (замків періоду неоренесансу, подібних до цього, у світі залишилось не так і багато). Тут 365 вікон, що дорівнює числу днів у році, 52 кімнати, що рівнозначно кількості тижнів, та 12 входів — за кількістю місяців. Побудований замок з цегли, дах вкритий фігурною черепицею. Замок цікавий не тільки “астрономічним” задумом, але ще й тим, що кожна деталь його архітектури заслуговує на увагу: навіть димар та стоки для води сміливо можна назвати окрасою будівлі. Замок-палац оточений чималою парковою зоною, тож є не просто куди поїхати на екскурсію, але й перепочити
7. Водоспад Шипіт та полонина Боржава
Їхати від попереднього пункту близько 100 км (село Пилипець). Залишаєм авто, і йдемо пішки до водоспаду. Водоспад згадується на сторінках літературних творів. Щорічний фестиваль субкультур, який відбувається біля привітних вод ріки Пилипець, став головним мотивом роману “Трохи пітьми” Любка Дереша. Літні святкування біля Шипоту починаються з першим днем липня і завершуються на Івана Купала. Це свято проходить особливо гучно, зі всіма традиційними елементами та колоритом. Проте для прихильників спокійного відпочинку липень — не кращий час, щоб подивитись на славнозвісний водограй. Тут стає надто шумно, і далеко не всі гості фестивалю виконують чисельні прохання підтримувати чистоту. Координати GPS: 48.6544, 23.271099999999933.
Плануючи прогулянку влітку, можна сподіватись на легкий підйом від водоспаду вгору — на Полонину Боржава. Піднятись варто, адже ви зможете подивитись на Шипіт зверху, насолодитись гірськими пейзажами і досхочу назбирати на полонині чорниць. Влітку зверху працюють колиби — не тимчасові домівки гуцульських пастухів, звісно, а невеличкі заклади, що пропонують туристам каву та чай.
Полонина Боржава. Гарні краєвиди 48° 37′ 16″ N, 23° 11′ 33″ E Недалеко водоспад Шипіт Село Пилипець, 1.5 км бугельний витяг 48°39’14.4″N 23°16’15.6″E
Всього за 7 км від Пилипця тече унікальне джерело газованої мінеральної води. Таке в природі трапляється досить рідко.
Розташоване джерело в селі Келічін, одразу біля автомобільної дороги Воловець – Міжгір’я. Вода часто застосовується для лікування хвороб серцево-судинної системи та органів травлення.
8. Озеро Синевір Закарпатська область, Міжгірський район, біля села Синевирська Поляна Географічні координати: 48°37’00.0″N 23°41’02.0″E найбільше озеро Українських Карпат. Розташоване в Міжгірському районі Закарпатської області, в гірському масиві Внутрішні Ґорґани. Входить до складу Національного природного парку «Синевир».
Синевир вважається найцікавішим об’єктом Національного природного парку «Синевир» і є однією з візитних карток Українських Карпат. Воно розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря, має середню площу 4—5 гектарів, його середня глибина становить 8—10 м, максимальна — 24 м. Через висоту над рівнем моря і порівняну глибоководність навіть у найтепліші дні прогріваються лише верхні 1—2 метри озера.
Озеро утворилося в результаті потужного зсуву, спричиненого землетрусом близько 10 тисяч років тому. На висоті 989 м гірські кам’янисті породи стали на шляху швидкого струмка, утворивши греблю і повністю перегородивши вузьку долину. Улоговина, що при цьому виникла, заповнилася водою трьох гірських струмків.
9. Дземброня (відпочинок в селі, або трекінг на Чорногору чи водоспади) Високогірна Дземброня — чи не найкраще карпатське село, якщо ви маєте на меті втечу від цивілізації. Неймовірні краєвиди, чисте гірське повітря, ліси та полонини дозволяють без жодних докорів сумління назвати Дземброню центром зеленого туризму.
Зворотній шлях через Косів і Коломию, дорога нормальна. Можна зупинятись в цих місцях, або ж за день доїхати до Києва.
маршрут на гугл мапс: https://goo.gl/hpxJw3