Все проявлене – розумно

«Все хороше вгорі, а погане – просто смішне …» Led Zeppelin

«На світі немає нічого більш важливого, ніж що-небудь інше» Карлос Кастанеда
Серед наших інструкторів Ваджра йоги (Федерації йоги КПП) зайшла недавно мова про те, що потрібно або не потрібно пояснювати індивідуально іншим інструкторам йоги про здоров’я і як правильно поводитись з хребтом . І тут є один нюанс.
Я спочатку навіть не знав чи можна це взагалі писати, так як Знання це езотеричне, з певних причин. Але потім згадав, що якщо хочеш щось «заховати» – сховай на очах у всіх. Кому треба знайде, а решта навіть не помітять :))). З цієї причини публікую свою відповідь, не маючи сумнівів, що сховав надійно 🙂
Я думаю, що ні з ким окремо працювати не потрібно, в тому випадку, якщо вас не питають і не просять спеціально все роз’яснити. Здається незвично не говорити, що людина неправильно робить? Таким і є – незвично і дещо парадоксально.
Розповім вам цікаву річ щодо карми і щодо пізнання світу в цілому. Справа в тому, що то різноманітність в йозі, і різноманітність в світі, яке представлено – не є «помилкою», або «правильним, або неправильним шляхом» …
Ні, взагалі не так.
Преамбула: «все проявлене – розумно»
Що це означає?
А значить це те ж, що сказав індіанець «Ніхто» в фільмі Deadmen «хтось народжується для удачі, а хтось для нескінченних ночей», а в іншому перекладі звучало так «хтось народжується для щастя, а хтось для болю ». Це означає, що в світі повинні існувати всі варіанти пізнання: правильні і неправильні, позитивні і негативні. І якщо ми будемо всіх звертати на шлях “правильний”, то в підсумку самим доведеться пройти “неправильний” шлях, щоб сприйняття було цілісним.
І тут виникає логічне запитання: «у кого має бути цілісним сприйняття»? Це хороше і правильне питання. Відповідь звучить десь так: «у того хто реально існує», тобто у Першопочаткового Атмана, або як кажуть йоги у «просвітленої свідомості». У йогів є такий метафоричний опис світу: «Вішну спить, а ми йому снимось. Ми існуємо, всього лише, як сон Творця ». – Короткий, але досить точний опис, щоб зрозуміти реальність. Звичайно, вимагає ряду розшифровок, але сама постановка питання змушує правильно мислити і сприймати.
Так що «не будіть немовлят завчасно» – притчу цю знаєте? Розповім коротко суть. Просвітлена людина порівнюється в цій притчі з «дорослим, який прокинувся», прокинувся раніше дітей. Діти – це всі інші люди. Сон в цій казці уособлює оману або незнання. А істина така: Не варто будити дітей, якщо вони прокинуться завчасно, то просто будуть примхливими (у кого є діти знають цю просту істину), для правильного розвитку їм потрібен сон. Але якщо ви бачите, що хтось уже прокинувся і тягне до вас ручки – візьміть до себе на руки і говоріть з ним.
Істина СВОБОДИ проста, як двері.
Виходить, що в цьому Всесвіті треба щоб існували різні варіанти пізнання реальності. Тобто, хтось повинен скручувати спину собі і хворіти, хтось повинен зберігати рівну спину і бути здоровим. Хтось повинен пити пиво у кіоску і дивитися серіали по ТБ, а хтось практикувати йогу і подорожувати по світу. І варіацій того, що треба зробити за «день Брахми» (так називається один цикл творіння Всесвіту) незліченна безліч. Є і більш незвичні види пізнання: комусь бути водою, комусь металом, комусь вогнем, а комусь живим організмом. Для пізнання і завершеності дня Брахми, потрібно пізнати всі доступні варіанти. І хтось повинен це робити. Це дхарма, про це Крішна говорив Арджуні, а ми можемо читати в Бхагаватгіті, як про Дхарму «роби, що повинен». Схожі слова сказав Ісус Іуді перед зрадою, є багато й інших прикладів в історії людства, коли просвітлені говорили людям про Дхарму.
А тепер кульмінація: Свобода. Хто вибирає Дхарму? Дхарма – це доля чи призначення і де тоді свобода вибору? Багато хто цього не розуміють. А істина в тому, що КИМ ви будете і ЩО будете робити – вирішуєте ви самі. А після цього, ваше рішення і стає вашої Дхармою. І не турбуйтеся щодо решти, що треба зробити в день Брахми – обов’язково знайдуться ті, хто це захочуть робити. У цьому свобода вибору і сенс такого розмаїття і людей і інших живих істот.
Існує знання про те, що не потрібно говорити людині того, що поміняє його карму. Але це відносне твердження, хоча мабуть походить з цих ідей. В народі кажуть «не розкидати бісер …» – Коротке і ємке твердження як і коли говорити, а коли мовчати. Народні приказки мудрі.
Завжди будуть ті, кому потрібно сказати, і про хребет, і про інше. І не бійтеся, що все перестануть робити скручування, не перестануть, тут все так влаштовано, що частина людей вважатимуть вас шарлатанами, тому що це теж треба пізнати. Думати, що правда, це обман :). Хтось повинен пізнавати хвороби і біль. Саме тому – нікого не осуджуйте інших. Ви для себе можете (і повинні!) зробити оцінку вчинкам людини, але людину не засуджуйте. Якщо ви правильно розумієте будову Всесвіту, то ця людина і ви – по суті, одна і та ж просвітлена свідомість. А оцінку вчинкам робити треба, так як це є частиною процесу усвідомлення помилок, оцінка робиться в подвійності. А через неподвійність йде прийняття всього. Обидва стани потрібні для еволюції. Тому я і почав сьогодні писати з цитати про хороше вгорі і смішне погане.
Суть йоги в тому числі і в тому, щоб вивести розуміння свободи вибору на свідомий рівень. Зважаючи на це і говорять, що йога «звільняє» (мокша). Але це знання за межами соціальних норм, за межами подвійності.
А після Дня настає «ніч Брахми» і йде обробка знання отриманого за «день». І новий день вже, як правило, відбувається на новому рівні буття, іноді навіть немислимого для нас зараз.
Ом

One thought on “Все проявлене – розумно

Comments are closed.