Скрутки хребта – зло. Або чому у Ваджрі не роблять скручувань хребта?

Скрутки хребта – зло. Або чому у Ваджрі не роблять скручувань хребта?
Детально про це в моїй книзі “Хатха Йога. Коректний підхід до хребта”.
Багато літер, тому хто в темі Ваджри, не витрачайте час, ви в курсі. Щоб пояснити “початківцям з йоги” чому це так, треба враховувати кілька нюансів, почнемо:
1. Якщо робити скрутку то хребці згідно наших спостережень на місці не можуть залишитись, вони зміщуються. Тож в принципі коли саме люди почали помилятись, вже не на стільки актуально. В принципі далі це вже просто для дослідження, і кому цікаво просто здоров’я – можна не читати.
Але! Продовжимо тези:
2. Текст Прадіпіка, в якій згадується ця асана відносять до 15 століття, цей час є не розквітом йоги, а скоріше часом її упадку. Так, для розуміння, пройшло 1000-1500 років від написання упанішад.
3. Задайтесь запитанням, чому жодної скрутки в упанішадах, найдревніших текстах? Бо їх не було в йозі, все просто.
4. Згідно легенди асани передані людству, а не “придумані”, це цікава частина міфології, яку не варто упускати з виду. Ну бо якщо ми аналізуємо текст, то давайте різні частини тексту аналізувати. Бо хтось скаже – міф! А я скажу – асана! Чим в одному тексті інформація про асану відрізняється від іншої інформації тексту? Отже! Зверніть увагу на шлоки Прадіпіки:
“(1.35). Шива дав 84 асани. Я опишу чотири найважливіші з них.”
І далі йде опис 4 асан з прямою спиною.
В Прадіпіці сказано чітко, що цю асану ПРИДУМАЛА ЛЮДИНА (шлока 1.28).” … Цю асану винайшов Шрі Матсьєндранатх.” Тобто людина вмішалась у вчення.
Ну я це не до того, що людина не може щось корисне вигадати, але ж треба хоча б трохи розбиратись в біомеханіці, щоб лізти в такі речі. Схоже в 15 ст такого і близько не розуміли.
5. І якщо навіть розглядати придуману людиною асану, і виконати повний варіант Матсієндри, то там стопа в півлотосі притискається до живота! (так майже ніхто не зробить, я можу, якщо що:)), таким чином знерухомлюється корпус і там якщо навіть дуже намагатись (але навіщо? Де ахімса?), то вийде поворот.
“(та ж шлока 1.28. )…Матсьєндрасана. Помісти праву стопу за стегно лівої ноги, зігнутої в коліні, а ліву стопу — біля основи правого стегна. Візьмися правою рукою за ліву ступню, а ліву руку проведи уздовж талії назад. Повністю поверни голову наліво.”
6. Все це я пишу не для того, щоб когось переконати – кожен нехай собі робить як вважає за потрібно, я навіть не буду сперечатись і щось доводити, чи відповідати на коменти по дуже одній езотеричній причині, яку знають лише посвячені в інструктори Ваджри. Скажу лиш одне – я вам дав інформацію, а далі дійте як вважаєте за потрібне, то вже ваша особиста карма.

7. і останнє – раніше я думав що є ось такі фільтри, які не дають зрозуміти розумність рівної спини: невігластво (не вміння аналізувати і вчитись), фінансовий фільтр (людина якимось чином живе за рахунок викладання некоректного), і релігійний (людина десь там собі вчилась і “їй так сказали”).
Але нещодавно зустрівся з ще одним фільтром – молодість. Я недавно задружився з багатьма молодими дівчатами, які були на йогівській конференції, де я вів лекцію і мою стрічку фб затопили некоректні асани в різних ракурсах. Дивлячись на це невігластво, я розумію, що приблизно чекає цих дівчат, вбачається цифра 30-35 рокків (читаєм пост нижче, який я перепощував – Анни Можаєвої і як вона спочатку захворіла і вилікувалась від “автоімунного захворювання” яке по суті все одно є підвивихом хребта). І я розумію що часто молодість не дає самій людині усвідомити цінність її здоров’я. І добре, якщо вони подібно Ані підуть шляхом розуму і Ваджра Йоги а не шляхом медицини. А то і є карма (про карму теж читаєм мій пост нижче).

“Хау” кажуть на мові індіанців Америки це означає “я все сказав”.

p.s. і так, вже знаю що будуть прохання, згодом переведу російською.
Світлина від Анатолія Пахомова.