Кодекс йоги

Кодекс йоги.

Відомі як рекомендації “Яма та Ніяма”, зустрічаються в упанішадах, далі у основоположному тексті йоги, автора Махаріши Патанджалі – Йога Даршана, (також відомий як Йога Сутри).
Відповідно в різних текстах кодекс йоги неоднаковий, але основні моменти збігаються. Пункти кодексу ієрархічні, на мій погляд. Першим і найважливішим в кодексі йоги йде Ахімса, (ненасилля).
Починати треба із ненасилля до себе: свого тіла, розуму, мотивацій і т.д. На фізичному рівні – уникати надмірних тренувань, скручувань, нахилів в бік, побудова тренування згідно розуміння біомеханіки хребта. Але не тільки це. В залежності від рівня еволюції людини цей пункт може розумітись просто і лише на рівні фізичному (уникати насилля, болю, страждань). Або ж розумітись глибоко, на рівні мотивацій і думки, а також слів. В глибокому розумінні це може бути як любов до всього проявленого, підтримання балансу екології, мінімізація сміття, уникнення надмірного споживання природних ресурсів, повага до всіх живих істот, тварин та рослин.

2916789177177757

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *