Кодекс йоги

Кодекс йоги.

Відомі як рекомендації “Яма та Ніяма”, зустрічаються в упанішадах, далі у основоположному тексті йоги, автора Махаріши Патанджалі – Йога Даршана, (також відомий як Йога Сутри).
Відповідно в різних текстах кодекс йоги неоднаковий, але основні моменти збігаються. Пункти кодексу ієрархічні, на мій погляд. Першим і найважливішим в кодексі йоги йде Ахімса, (ненасилля).
Починати треба із ненасилля до себе: свого тіла, розуму, мотивацій і т.д. На фізичному рівні – уникати надмірних тренувань, скручувань, нахилів в бік, побудова тренування згідно розуміння біомеханіки хребта. Але не тільки це. В залежності від рівня еволюції людини цей пункт може розумітись просто і лише на рівні фізичному (уникати насилля, болю, страждань). Або ж розумітись глибоко, на рівні мотивацій і думки, а також слів. В глибокому розумінні це може бути як любов до всього проявленого, підтримання балансу екології, мінімізація сміття, уникнення надмірного споживання природних ресурсів, повага до всіх живих істот, тварин та рослин.

2916789177177757