Ваджра йога і Остео механіка в Україні

Повернувся в Україну, плануємо й наступного року проводити семінар на Мальдівах, хто слідкував за фото і публікаціями, створюйте намір побувати в чудовому куточку нашої планети!

1. ВАДЖРА. Тож я продовжую вести регулярні тренування з Ваджра Йоги на Подолі, в студії Ваджра (Притисько-Микільська 2) для початківців чи досвідчених.
Основою нашої практики є споглядання формальне та неформальне – Магамудра (стан пристуності).
Тренуємось по Вт, чт 19:50
Сб, нд 11:00
Йога це тонка саморегуляція на всіх рівнях, коректний і цілісний підхід до людини.

2. ОСТЕО МЕХАНІКА –
Інколи людині для більш витонченої регуляції рекомендується застосувати такі практики, я називаю їх “ОМ” (Остео Механіки – м’які техніки остеопатії). Запрошую на такі сеанси, тривалість 30-60 хв. Повністю безболісно, зусилля від 5 грам до 0.5 кг на тіло. Сеанс нагадує медитацію, або навіь сон.

На скільки мені відомо малі міліметрові зміщення кісток хребта не фіксуються розповсюдженими приладами, в медицині навіть є полеміка (нещодавно було в пресі) – “а чи існують взагалі підвивихи хребців?”. Насправді сильні підвивихи можна бачити на МРТ або рентгені або навіть неозброєним оком.
Тут треба розуміти що СТРУКТУРАЛЬНІ ЗМІНИ ТЯГНУТЬ ФУНКЦІОНАЛЬНІ, є й зворотній звязок.

Зміщення кісток тазу, ребер, ключиць легко побачити, в шиї можна намацати тільки. Я можу показати пацієнтові (в дзеркало) те, що видно візуально (по довжині ніг і положенню кісток таза), нерівне положення ребер, відносно симетрії тіла або ключиці. Деякі структурні зміни вдається вправити за один сеанс.

Ми спираємося на такі критерії:
1. Після механічного регулювання положення кісток – візуально видно (якщо вдається все зробити за один сеанс), наприклад ключиці стали рівно, ребра рівно, таз рівно. Тобто існує спочатку певна пропорція тіла, закладена природою яку можна назвати Великим Архітектором (хоча бувають вроджені нерівності, головне що б не було дисфункції).
2. Наявність \ зникнення дисфункції фізіологічної (тут треба почекати зазвичай деякий час, так як функція органу відновлюється деякий час) або механічної (була дисфункція ребер, ключиці, руки або ноги – після регулювання – зникає)
3. Наявність \ зникнення фізичного дискомфорту
4. Ну і звичайно ж наявність \ усунення напруги в області спини.

Я описую те, як ми працюємо і розуміємо. Часто я проводжу сеанси в парі з Nataliia Pakhomova. В інших напрямках \ школах використовують і інші методи, підходів багато. Головне що б допомагали людині і не шкодили: не робили різких застосувань сили, смикань, ударів, скруток і працювали м’яко.
Ендрю Тейлор Стілл, засновник остеопатії в своїй книзі (Остеопатія. Дослідження і практика) говорив так: “якщо ви застосовуєте велику силу для вправляння кісток, це говорить про нестачу досвіду”. Особисто я думаю, що просто бувають різні підходи до психіки і до тіла. З минулого року я став теж прихильником тільки м’яких впливів, хоча згоден що головне, що б допомагало пацієнтові не тільки зараз, але і в перспективі (це важливо!).

Ну а в ідеалі, що б людина собі взагалі сама допомагала, наприклад, йогою, або вісцерально або остеопатією.

#vajrayoga #остеомеханіка

84394189_2987311334635044_9188652805429133312_o (1)