Остео Механіка. Історія.

Іноді мене питають як я прийшов до ОМ – Остео Механіки.
Мій шлях в цьому вузькому ключі, якщо коротко:
1. Точка відліку 1990 рік перехід від зацкавленості йогою до практичних занять, вивчення йогічних способів реабілітації і парних йогічних практик. Вперше мені вдалось зняти біль по ходу трійничного нерва в людини десь в 1991-2 році, тоді ми не знали навіть слова остеопатія. Під керівництвом першого вчителя йоги я вивчав м`які дії на організм, ми це називали йогічний масаж, цілительство. До людини приїздила швидка, але біль не змогла зняти. На наступний день я попрацював десь півтори години – вдалось зняти біль. не можу сказати що гострі стани моя спеціалізація, але я був вражений на що здатні руки людини. Зараз я вважаю що хвороби краще попередити ніж лікувати, тому запрошую частіше на профілактику.
2. 1990-1994 Вивчення сучасного медичного підходу в лікуванні людей (фельдшерське відділення, Коломийське медичне училище). Але тут найкорисніше мабуть це знання анатомії людини, бо медична освіта, як на мене більше накладає обмежень. Зараз я розглядаю людину не з позиції тільки фізичного тіла, а скоріше з позиції структорованої енергії.
3. Професійне заняття масажами і методами допомоги які можна класифікувати як мякі методи мануальної терапії. 1994-2000 роки. Далі на любительському рівні.
4. Вивчення способів реабілітації людини методами йоги біля 30 років.
5. Волинський Держ Університет, факультет фізичної культури, де вивчався спортивний масаж і методи ЛФК.
6. Біля 15 років спостереження, експерементів із жорсткими методами лінійного костоправства, відоме в світі як хіропрактика, де за основу здоров’я розглядається виключно хребет людини. Засновником цього напрямку в сучасному світі вважається Девід Палмер (ХІХ ст). Хоча існує думка, що Палмер почерпнув ідею у засновника остеопатії Ендрю Тейлора Стілла.
7. Навчання в Українській Асоціації Народної мануальної терапії.

8. З 2019 року перейшов на виключно м’які техніки, які в сучасному світі найлегше пояснити через поняття остеопатії. Але маючи певний досвід і свої погляди, і коректний підхід до роботи з тілом, я називаю те що роблю окремим терміном ОМ – Остео Механіка. Все відносно, я згоден що певний 30 літній досвід роботи над реабілітацією людини то не так вже й багато і я продовжую вивчати методи цілительства. які відомі в сучасному світі.

9. Активно працюю разом з Nataliia Pakhomova і іншими інструкторами Ваджри над ідеями цілісного підходу до здоровя, над тим, щоб людина змогла сама собі допомагати методами Ваджра Йоги, веду регулярні заняття, проводжу виїздні семінари, готую інструкторів йоги. На момент 2020 мною підготовлено біля 400 інструкторів йоги по всьому світу.

Більш детально, кому цікаво про мене тут:

http://www.ukryoga.com/instruktors/ap.html

#остеомеханіка
Анатолій Пахомов - інструктор Ваджра йоги, Київ