Самодопомога при головних болях і проблемах зі шлунком.
На минулих ОНЛАЙН заняттях з ВАДЖРА йоги я подавав ряд вправ, які допомагають налаштувати організм, тепер розповім детально про одну із них. Ми працювали із потиличною кісткою і опосередковано із блукаючим нервом. Це були вправи із Остео Механіки.
Блукаючий нерв.
Його назва, ймовірно, походить від того, що він дійсно блукає довкола всіх життєво важливих органів: мозку, кишечнику, шлунку, підшлункової залози, жовчного міхура, нирок, сечоводів, селезінки, легенів, репродуктивних органів, шиї (зокрема глотки, гортані, стравоходу), вух та язика .
В деяких випадках порушення роботи внутрішніх органів, зокрема травної системи може бути повязано з блокуванням костей черепа, зокрема потиличної кістки. Через потиличну кістку проходять безліч нервів, і зокрема блукаючий нерв (Х пара черепно-мозкових нервів), який виходить із яремного отвору (окрім нього звідси виходять ще IX та XI пари черепних нервів).
Блукаючий нерв при проходженні через отвір утворює два потовщення, і відповідно блокування потиличної кістки може приводити до перебоїв в роботі цього нерва чисто на механічній основі, хоча звісно все це є енергія, я намагаюсь розглядати все з позиції енергії.
За що відповідає блукаючий нерв?
Фізіологічна роль блукаючого нерва дуже велика — зона його іннервації охоплює голову, шию, грудну та черевну порожнини, а, отже, регулює діяльність серця, шлунково-кишкового тракту, бере участь в голосоутворенні. Вважається, що типовими соматичними симптомами є чутливість до їжі, втомлюваність та проблеми зі шлунком.
До психологічних проявів симптомів у роботі блукаючого нерва належать тривожність, «туман» в голові та феномени деперсоналізації.
Із психологічної точки зору, цікавим є те, що саме цей нерв «налаштовує» наше вухо на людський голос, координує контакт очей та регулює вираження емоцій. Він впливає на вивільнення окситоцину, гормону, який відіграє дуже важливу роль у створенні зв’язків з іншими людьми.
На наших тренуваннях онлайн ми робимо вправи, які допомагають самостійно звільнити блоковану потиличну кістку. Тому запрошую до наших онлайн занять:
http://ukryoga.org/joga-onlajn/
Також остео-механіки запрошують вас на прийом.
На карантині ми не приймаємо, але після – будемо раді вас бачити: www.om-ua.com