Біль в спині

На наступному ОНЛАЙН тренуванні розглянемо одну із причин болей в поперику, або як кажуть англомовні в “нижній частині спини”.
Причини болей можуть бути різного характеру, навіть психоемоційні, але найчастіше це причини спазматичного характеру.

На онлайн занятті (http://ukryoga.org/joga-onlajn/) ми розглянемо питання, яке мені прислали про біль в попереку. Я розгляну ряд варіантів, з якими мені вдавалося зустрічатися у пацієнтів на Остео Механіці (http://www.om-ua.com/) і з успіхом усувати біль в більшості випадків.

“Анатолій, добрий день! У мене є питання про фасції. Я ходжу до остеопату, він звернув увагу, що у мене є хворобливе напруга з правої передньої сторони, яке, мабуть, створює біль в попереку. Чи стикалися з таким? Чи зможете дати практику по зняттю цієї напруги на наступному занятті? Спасибі! ”

До заняття нам треба розглянути\знати про:

1. великий поперековий м’яз (Psoas major)
2. пахова зв’язка (лат. Ligamentum inguinale)

М’яз про який ми говоримо (рис 1): починається 5 зубцями від бічної поверхні тіл XII грудного, чотирьох верхніх поперекових хребців, а також відповідних міжхребцевих дисків. Більш глибокі м’язові пучки починаються від поперечних відростків усіх поперекових хребців. Дещо звужуючись, м’яз прямує донизу і трохи назовні і, з’єднуючись з пучками клубового м’язу (лат. M. Iliacus) утворює загальну клубово-поперековий м’яз (лат. M. Iliopsoas) рис 4.

Пахова зв’язка проходить від передньої клубової частини гребеня до лобкової горбку на лобкової кістки (рис 2). Вона входить в зовнішній косий черевний апоневроз і з’єднана з фасцією Lata стегна.

(Апоневроз це широка сухожильная пластинка, сформована з щільних колагенових і еластичних волокон. Апоневрози мають блискучий, біло-сріблястий вид. За гістологічною структурою апоневрози схожі з сухожиллями, однак практично позбавлені кровоносних судин і нервових закінчень. Мають досить велике значення в остеопатії при лікуванні пацієнтів. Іноді впливаючи на апоневроз черепа можна усунути перекіс таза і т.д.)

Відносно пахової зв’язки (рис 3), там проходять досить багато структур, ось деякі:
Psoas майор,
Стегновий нерв, артерії та вени
Бічний шкірний нерв стегна
лімфатичні судини

Приєднуйтесь до наших пізнавальних і корисних онлайн занять.

#vajrayoga #остеомеханіка

 Гребінний м'яз — ВікіпедіяGray321.png
Gray546.png