Як проходять інструкторські курси йоги

Як проходять інструкторські курси з йоги?
На кожній сесії ми розглядаєм різні аспекти філософії та практичних навичок. Тому наш річний курс, до якого можна приєднатись будь-коли, протягом року, цікавий не лише майбутнім викладачам, а й просто людям, хто хоче поглибити знання з йоги.
Наприклад, на минулій сесії ми розглядали медитативні асани, асани хатха йоги і йогатерапію – як собі вправити ребра, поставити їх на місце, а також ми розглядали вісцеральну самодопомогу при дисфункціях внутрішніх органів.
На наступній сесії 13-14 березня, ми розглянемо філософську концепцію Майя (іллюзія, або когнітивні упередження).
Традиційні тренування на 11 ранку, як зазвичай.
13 березня,
14:00 Лекція на тему “Майя. Когнітивні спотворення”.
Трохи про когнітивні спотворення. Ми всі живемо в дзеркалі свого сприйняття, яке по суті є відображенням нашого розуму. Ми не сприймаємо реальність, замість цього ми дивимося на своє відображення, на якийсь суб’єктивний потік свідомості. Систематичні відхилення в поведінці, сприйнятті і мисленні, обумовлені суб’єктивними переконаннями (упередженнями) і стереотипами, соціальними, моральними й емоційними причинами, збоями в обробці і аналізі інформації, а також фізичними обмеженнями та особливостями будови людського мозку. Деякі упередження відбуваються через особливость обробки інформації мозком, деякі криються в докорінному потьмаренні, інші просто від нестачі інформації або простій обмеженості мислення.
Більшість когнітивних спотворень “лікується” Магамудрою, критичним мисленням і аналізом.
Ось приклад когнітівного спотворення, назвемо його “Краще місце”
“Хлопчик з інтелігeнтної сім’ї, граючи в футбол з дворовими хлопцями, випадково розбиває м’ячем вікно. Зі сторожки вилітає розлючений двірник з мітлою і мчить за хлопчиком з шаленими криками:” Чорти б тебе забрали !!! “
Хлопчик біжить і думає: «Hу навіщо я пішов у двір, навіщо мнe потрібен був цей безглуздий футбол ?! Я ж з інтелігентної сім’ї, люблю читати розумні книги, і ось нате – втікаю від якогось двірника з мітлою … Живи б я на Кубі, то не бігав би від двірника, а розмовляв би зараз з великим американським письменником Ернестом Xeмінгуеєм »
А в цей самий час великий амepіканский письменник Ернест Хемінгуей сидить за склянкою рому в брудному кубинському шинку і думає: «Господи, ну що я тут роблю ?! Як тут огидно. Спітнілі негри, спека, теплий ром, бруд … Життя йде крізь пальці … Cидів би зараз в Парижі, з моїм другом, великим французьким письменником Андре Моруа, пили б абсент в кафе на Монмартрі, милувалися б Ейфелевою вежею, розмовляли б про літературу … »
В цей самий час великий французький письменник Андре Моруа сидить в кафе на Монмартрі, п’є дешеве вино і думає: «Чортів Париж … Повії, липкі столики, нескінченний і докучливий шансон … Ця потворна Ейфелева вежа, цей бруд на вулицях і сморід … А міг би сидіти зараз в Москві з великим російським письменником Андрієм Платоновим, пили б горілку і розмовляли про літературу … »
А в цей самий час, в Москві, великий російський письменник Андрій Платонов, розмахуючи мітлою, біжить по двору з криками: “Чорти б тебе забрали !!!”